Złoty jubileusz Zespołu Szkół w Rudce
Część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół
Obchody rozpoczęły się zbiórką przed budynkiem szkoły. Następnie zebrani pod przewodnictwem pocztu sztandarowego przemaszerowali spod pałacu w asyście młodzieżowej orkiestry dętej z Szepietowa do kościoła pw. św. Trójcy w Rudce, gdzie odprawiono mszę świętą w intencji społeczności szkolnej oraz zmarłych profesorów i absolwentów. Przybyłych na mszę powitał gospodarz ks. kanonik Ryszard Zalewski. Mszy przewodniczył ks. bp drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz z udziałem ks. bp. Stanisława Padewskiego oraz księży absolwentów szkoły: Krzysztofa Janowica, Piotra Jurczaka, Adama Parzonki i byłych księży katechetów: Łukasza Gołębiewskiego i Zbigniewa Średzińskiego. W nabożeństwie wzięli udział także diakoni: Łukasz Suszko i Sylwester Falkowski oraz klerycy drohiczyńskiego seminarium: Radosław Żukowski oraz Emil Skobel – absolwenci szkoły. Homilię wygłosił bp Dydycz.
Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły, gdzie w hali sportowej odbyła się uroczysta gala jubileuszowa. Spotkanie prowadziła wicedyrektor szkoły Helena Warmijak. Po odegraniu hymnu narodowego głos zabrał dyrektor szkoły Henryk Barwiński, który powitał zebranych gości. Następnie zarys historii szkoły i sylwetkę patrona – ks. Jana Krzysztofa Kluka – przedstawił Jarosław Bobel. Po przemówieniu dyrektora głos zabierali goście przybyli na uroczystość. Podczas tych wystąpień padło wiele ciepłych słów i życzeń pod adresem społeczności szkolnej. Starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski, były dyrektor szkoły, w swoim wystąpieniu poprosił zebranych o uczczenie chwilą ciszy zmarłych: pierwszego dyrektora, nauczycieli i absolwentów szkoły.
Na zakończenie tej części uroczystości dyrektor wręczył dostojnym gościom pamiątkowe statuetki z podziękowaniem za objęcie honorowym patronatem obchodów jubileuszu 50-lecia szkoły.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości orkiestra dęta wykonała kilka utworów, a następnie młodzież szkoły przedstawiła fragmenty sztuki poświęconej ks. Klukowi. W drugiej części programu artystycznego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i kabaretowe. Występy te spotkały się z żywym przyjęciem publiczności, a młodzi aktorzy mieli satysfakcję, że zostali docenieni przez przybyłych na uroczystość gości. Program artystyczny zakończył występ zespołu Podlaskie Kukułki.
Starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski odbiera
z rąk dyrektora Zespołu Szkół Henryka Barwińskiego okolicznościową statuetkę
Po odsłonięciu popiersia ks. Kluka odbyły się spotkania kolejnych roczników absolwentów z wychowawcami, w atmosferze wspomnień, wzruszeń, ciepłych słów. Absolwenci przeglądali stare kroniki szkolne, wpisywali się do księgi pamiątkowej III Zjazdu Absolwentów.
Spotkanie zakończyło się bankietem i balem do rana. Wspomnienia, anegdoty z lat młodzieńczych, wspólne śpiewanie to główne akcenty tego spotkania. Kolejny raz odezwał się dobry duch szkoły rolniczej w Rudce.