Uczelnie w powiecie po raz dziesiąty

Dwudziestego lutego w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim, z inicjatywy redakcji „Wieści Podlaskich” i Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Współpracy „Polska-Wschód”, odbyły się X prezentacje pod hasłem „Uczelnie w powiecie”. Patronat nad przedsięwzięciem objął starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski oraz burmistrz miasta Bielsk Podlaski Eugeniusz Berezowiec.
Ilustracja do artykułu 120404-uczelnie1.jpg

Podczas imprezy swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało siedem uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina, Uniwersytet Medyczny z Białegostoku, Politechnika Białostocka, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica z Białegostoku, Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II z Białej Podlaskiej, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania z Białegostoku oraz Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna z Białegostoku.

zdjęcie: Uczelnie w powiecie po raz dziesiąty

Licznie przybyła młodzież szkół ponadgimnazjalnych mogła uzyskać odpowiedź na wszelkie nurtujące ją pytania dotyczące możliwości studiowania, warunków przyjęcia, stypendiów itp.

Największym zainteresowaniem uczniów cieszyło się stoisko Politechniki Białostockiej.

zdjęcie: Uczelnie w powiecie po raz dziesiąty

Jak co roku odbył się także konkurs dla wystawców o Puchar Starosty Bielskiego i Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski za najciekawszą i najbogatszą ofertę edukacyjną. W pierwszej kategorii puchar otrzymała Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania z Białegostoku, zaś w drugiej Państwowa Szkoła Wyższa z Białej Podlaskiej.

zdjęcie: Uczelnie w powiecie po raz dziesiąty


Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Największa uczelnia publiczna we wschodniej Polsce. Uczelnia ma ugruntowaną pozycję w zakresie nauczania kierunków ścisłych, od lat dużym zainteresowaniem cieszą się nauki przyrodnicze, matematyka czy informatyka. Nauki humanistyczne, neofilologie, dziennikarstwo to również domena tej uczelni. Ponadto UMCS kształci prawników, ekonomistów, jak również artystów. Wykaz wydziałów: Artystyczny, Biologii i Biotechnologii, Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Chemii, Ekonomiczny, Filozofii i Socjologii, Humanistyczny, Matematyki, Fizyki i Informatyki, Pedagogiki i Psychologii, Politologii, Prawa i Administracji.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Uczelnia składa się z 67 zakładów podstawowych nauk medycznych, 47 klinik, trzech studiów, dziewięciu samodzielnych pracowni i trzech katedr. Doświadczony personel naukowy Uniwersytetu gwarantuje wysoki poziom teoretycznego i praktycznego kształcenia studentów, korzystających z profesjonalnie wyposażonych sal wykładowych i seminaryjnych. Wykaz wydziałów: Lekarski z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Nauk o Zdrowiu.

Politechnika Białostocka
Politechnika Białostocka to największa uczelnia techniczna w regionie północno-wschodniej Polski. Ma ponad 60-letnie doświadczenie w kształceniu technicznym. Studia na Politechnice niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Absolwenci Politechniki to specjaliści poszukiwani na krajowym i zagranicznym rynku pracy. Wykaz wydziałów: Architektury, Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Elektryczny, Informatyki, Mechaniczny, Zarządzania, Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku
WSAP powstała w 1996 roku. Jest wyższą uczelnią niepubliczną, działającą na zasadach non-profit. Absolwenci uczelni to profesjonaliści gotowi do podejmowania wyzwań i praktycznie przygotowani do pracy w polskiej i międzynarodowej administracji publicznej, polityce, nauce, kulturze, gospodarce. Wykaz kierunków: psychologia, administracja, bezpieczeństwo narodowe, filologia o specjalności „Lingwistyka stosowana”, pedagogika, informatyka, gospodarka przestrzenna, zdrowie publiczne, kulturoznawstwo, stosunki międzynarodowe, filozofia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Uczelnia powstała w 2000 roku. Kształci studentów na 14 kierunkach i 32 specjalnościach. Profesjonalna kadra naukowa kładzie nacisk na znajomość języków obcych i poszerzanie kwalifikacji zawodowych. Wykaz kierunków: ekonomia, turystyka i rekreacja, budownictwo, informatyka, rolnictwo, bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, filologia, pedagogika, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne, socjologia, zarządzanie.

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku
Atutem uczelni jest m.in. wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna. Uczelnia oferuje możliwość wyboru studiowania spośród 11 kierunków studiów oraz 40 specjalności. Wydziały w Białymstoku: Finansów i Informatyki, Gospodarki Przestrzennej, Nauk Humanistycznych, Zarządzania i Marketingu; Wydziały w Ełku: Nauk Technicznych, Zarządzania; Wydział Nauk Ekonomicznych w Ostrowi Mazowieckiej.

Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku
Największym atutem uczelni jest profesjonalna, polska i międzynarodowa kadra nauczycieli akademickich. NWSP jest uczelnią prężnie rozwijającą się, oferującą humanistyczne kierunki nauczania. Oferta kierunków kształcenia stale jest rozbudowywana i uaktualniana. Wykaz kierunków: praca socjalna, pedagogika, psychologia, bezpieczeństwo wewnętrzne. NWSP posiada również bogatą ofertę studiów podyplomowych.

Powrót na początek strony